فیلر چیست ؟

به طور کلی فیلر در لاین بالایی به معنای پر کننده میباشد. یعنی هر چیزی که در لایه های زیرین پوست تزریق و باعث پر کردن آن ناحیه ی مد نظر شود فیلر نام دارد.

انواع فیلر

ژل ها :

خانواده ی ژل ها خود به چند دسته تقسیم میشوند که امروزه تمامی برند های معتبر فقط از جنس هیالورانیک اسید برای ژل هایشان استفاده میکنند مزیت هیالورانیک اسید ها شکل پذیری، کم خطر بودن و به راحتی قابل حل و جذب بودن توسط بدن میباشد. هیالورانیک اسید ها را میتوان گفت تقریبا برای تمامی نقاط قابل استفاده هستند و در جوامع امروزی کاربرد آنها در صورت برای پرکردن خطوط اخم، زیر چشم، گونه، فرم دهی بینی، فرم دهی لب، فردهی زاویه فک وچانه است. مزیت هیالورانیک اسید ها همانطور که گفته شد قابل حل بودن، شکل پذیری، راحت در دسترس بودن، کم بودن ریسک عفونت میباشد.

چربی ها :

همان طور که میدانید چربی را از بافت بدن خود شخص میگیرن و در طی شرایط خاصی به بدن خود شخص تزریق میکنند. و در این شرایط عمل ترانسفر چربی از ران و بعضا شکم به ناحیه ی صورت و پیوند سلولیه چربی صورت میگیرد. تزریق چربی به صورت باعث شفافا شدن و زیبا تر شدن پوست نیز میگردد چون علاوه بر اینکه خود چربی رنگ پوست را روشن و شفاف میکند همراه سلول ها در حین عمل تزریق چربی فاکتور های آبرسان و جوانساز نیز به سلول های چربی پیوند میخورد و باعث شفاف شدن پوست میگردد با این که تزریق چربی مزیت های زیادی دارد ولی حتما باید توسط یک شخص با مهارت انجام شود تا حین این کار مشکلی برای مراجعه کنند پیش نیاید مزیت های تزریق چربی از بافت بدن خوئ شخص بودن آن و ارزان تر بودن آن نسبت به ژل ها میباشد. ولی در تمامی نواحی قابل تزریق نیستند مثلا در ناحیه زیر چشم و لب ها از چربی استفاده نمیشود .

در کلینیک زیبایی شی از کدام نوع ژل استفاده میشود ؟

لازم به ذکر است که ژل ها هم انواع مختلف دارند ما در این مطلب بهترین نوع ژل که هیالورانیک اسیدها هستند و در مجموعه کلینیک زیبایی شی مورد استفاده قرار میگیرند را توضیح دادیم انواع دیگر ژل که شامل ژل ای پاژ و یا … می شوند چون از نوع ژل های غیر اصولی و غیر قابل حل میباشند در این مجموعه استفاده نمیشود و در این مطلب به آنها پرداخته نشده است.